Broşür tasarım programı – 100% Bedava

broşür tasarım

Bir broşür tasarlarken öncelikle o broşürün kalitesine bakarım. Kalite ne demektir? Tasarımın hoşluğu ve şıklığı yanında okur deneyimi benim için önceliği oluşturur. İnternette e-yayın yapma fırsatı veren birçok program var ama bunlar arasında çok azı birçok özelliği içinde barındırıyor. Her birinde herhangi bir konuda eksiklik bulabiliyorsunuz. Oysa bir e-broşür edinmek sandığınızdan daha kolay. Sadece biraz araştırma gerektiriyor. Birçok site size bu hizmeti sağladığını söylüyor, peki bu siteleri karşılaştırdığınızda gerçekte ne görüyorsunuz? Ben sizin için hepsini araştırdım ve en iyi broşür tasarım programını buldum diyebilirim. Yumpu Publishing sizin çözümünüz!

broşür tasarım

Öncelikle internet üzerinde sürekli karşınıza çıkan bu programları çok iyi incelemeniz gerekiyor. Çünkü hepsi sizin isteklerinizi karşılayamayabilir. Bazıları çok az tasarım taslağı ve şablonu sunuyor, bazılarında ise broşürünüze kendi reklamlarını yerleştiren bir altyapı var. Bu nedenle iyi araştırmanız, hatta mümkünse birkaçını kullanıp denemeniz gerekiyor.

yumpu_logo

Yumpu.com, şu ana kadar benim kullandığım ve tecrübe ederek memnun kaldığım bir web sitesi.

Burada 20 milyonu aşkın e-yayın mevcut. Yani bu web sitesi kendi kendine bir e-dergi bayisi gibi işliyor. Broşürünüzü ürettikten hemen sonra birçok kişi onu görebiliyor ve onun aracılığıyla size erişebiliyor.

Bu web sitesinde ücretsiz olarak istediğiniz e-yayını üretmeniz mümkün.

Örneğin, bir e-magazin, e-dergi ya da bir e-katalog gibi farklı ürünleri bu platformda üretebilirsiniz.

Üretimleriniz kısa sürede tamamlanıyor ve kullanımı çok basit. Bu söyleyeceğim size garip gelebilir ama bir e-yayın üretmek için hiçbir tasarım bilgisine sahip olmanız gerekmiyor. Yapmanız gereken tek şey PDF dokümanlarınızı hazırlamak. Burada bir hesap açmak ücretsiz, dosyalarınızı yüklemek ücretsiz, hatta bir e-yayını tamamlamak ve paylaşmak bile ücretsiz. Ayrıca kimse sizden kendi reklamını yapmanızı da istemiyor. Burada tamamen kendi halinizde ve özgürsünüz. Bütün kontrol sizin elinizde.

Eğer işiniz için bir broşür tasarım programı arıyorsanız Yumpu.com sizin için doğru yer. Bu web sitesinde kendi logonuzu ya da kendinize ait bir tasarımınız varsa bu tasarımı istediğiniz şekilde broşürünüzde kullanabiliyorsunuz. Hazırladığınız PDF dokümanların hepsi hesabınızda kayıtlı kalabiliyor. İsterseniz geri dönüp yeni bir yayın hazırlayabilir ya da mevcut yayınınızda değişiklikler yapabilirsiniz.

Bu web sitesi, yayınınızın tamamlanmasının hemen ardından size bir link veriyor. İşte bu link sizin yayınınızın linki ve siz yayınınızın üstünde ne kadar değişiklik yaparsanız yapın bu link hiçbir şekilde değişmiyor. Böylece içeriğinizi her zaman taze ve yeni tutabiliyorsunuz.

Broşür tasarım programıyla kendi markanızı oluşturun

Kendi markanızı oluştururken ya da markanızı oluşturduktan sonra bir broşür tasarım programı arayışına girdiğinizde genellikle finansal bir yatırım yapmak zorunda kalıyorsunuz. Bu konuya hepimiz aşinayız ama devir para harcama değil, aksine para biriktirme devri. Size Yumpu.com’u bu nedenle de öneriyorum.

Bu program sayesinde cebinizden para çıkmadan istediğiniz yayına ulaşabileceksiniz.

Daha önceden tasarımdan bahsettim. Burada size sunulan çok sayıda tasarım şablonu var. Hepsi birbirinden şık ve hoş görünüyor. Eğer görselleriniz de yüksek kaliteli ve yüksek çözünürlüklüyse o zaman e-broşürünüz harika görünecektir. Diğer web sitelerinde olduğu gibi burada görsellerinizin kalitesinde değişiklik yapmadan yükleme yapabilmeniz mümkün. Kaliteden ödün vermeyen ve profesyonel görünen bir broşüre sahip oluyorsunuz.

Hazırlama aşaması ise sadece 2 dakika alıyor. PDF dokümanları yükledikten sonra broşürümü hazırla butonuna tıklayarak bir e-yayına sahip oluyorsunuz.

Sonrası ise sizin hayal gücünüze kalmış.

Okulda öğrenci kulüplerine üye olanlar ya da kulübün yönetimde yer alanlar bilirler ki en kısa zamanda ve en az maliyetle iş yapılması gerekir. Neyse ki tanıtım için Yumpu diye bir site var. Genelde okulun sizin kulübünüze ayırdığı bütçe çok sınırlıdır ve yaptığınız her harcamayı okul yönetimine bildirmeniz gerekir.

ev

Okul sizden bir sene içinde belli sayıda etkinlik düzenlemenizi ve katılımı yakalayıp okulun tanıtımını yapmanızı bekler. Bu etkinlikleri yapmak için de yapılması gereken en önemli şey ulaşabildiğiniz kadar fazla kişiye ulaşıp üye sayınızı maksimum seviyeye ulaştırmaktır.

Çünkü ne kadar çok üye öğrenci o kadar çok kulübünüzün parası demektir. Üye toplamak için bir sene içinde en fazla bir oryantasyon ya da bazı okullarda, ikinci dönem de ekstra ikinci oryantasyon günleri düzenlenir. Bu tanıtım günlerinde kulübünüzün tanıtımını yapıp üye arttırmaya çalışırısınız. Bunun en etkili yolu da yaptığınız ve yapacağınız etkinliklerin açık ve etkili bir şekilde tanıtıldığı, üye olduğu takdirde öğrenciye neler katacağını gösteren broşür tasarımı yapıp bu günler de dağıtmaktır.

Yıllardır okulun dağcılık kulübünde yer aldığım için nasıl yol izlenmesi gerektiğini biliyorum. Geçen senelerde yaptığımız hataya düşmemek için bu sene farklı bir yol izlemeye kulüp yönetimi ile karar verdik. Geçen senelerde oryantasyon günü süresince dağıtmak üzere bir ton masraf yapıp bastırdığımız el ilanlarını yerlerden toparlamak zorunda kaldık. Toplamak da sorun değil o kadar kâğıdın bununla birlikte ağacın yok olması bizim gibi dağcıları daha da ilgilendiren bir sorun.

Bu sene izleyeceğimiz yol daha başkaydı. Herkesin elinde mutlaka akıllı telefonu ya da internete hemen ulaşabileceği bir tableti var. Biz de kulüp olarak bu mecrayı kullanıp tanıtımlarımızı internet üzerinden e-broşür şeklinde yapmaya karar verdik. Tabi bunun için de belli bir ücret gerekiyordu ama kaba hesaplarımıza göre bunu bir kere yaptırırsak her sene afiş bastırmak zorunda kalmayız daha sonraki seneler için de küçük güncellemeler ile masrafımızı azaltabileceğimizi konuştuk. Bize tek lazım olan şey broşür tasarım programı ve bunu kullanabilecek biriydi. Düşündüğümüz tek masraf böyle bir programın satın alınması ve de tasarımcıya belli bir miktar ödenmesiydi.

Yumpu ile Kendi Tasarımımı Kendin Yarattım

Eve gelip e-broşür fikrini arkadaşlara anlattığım zaman nasıl bir şey istediğimi detaylı olarak sordular. Ben de içinde yaptığımız etkinliklerin tanıtıldığı, çektiğimiz fotoğrafların koyulabileceği ve istediğimiz zaman güncelleyebileceğimiz, içine video koyabiliyorsak çeşitli anlatım ve eğitim videolarını koyabileceğimiz bir şey istediğimizden bahsettim.

Konuşurken benim neden yapmadığımı, neden böyle bir iş için kulüp olarak bir başkasına ihtiyaç duyduğumuzu sordular. Cevabı basit ben böyle bir şeyi yapabilecek program kullanma bilgisine sahip değildim. İnterneti biraz araştırmamı söylediler konu kapandı. İçimden de acaba yapabilir miyim diye düşünmeye başladım.

Odaya gittiğimde PC başına oturdum ve aramaya başladım. Konu belli “broşür tasarım programı” doğal olarak Google karşıma yüzlerce seçenek çıkarttı. İçinde paralı ve parasız olmak üzere bir sürü site kimisi çok karmaşık yapıda, kimisi basit bir ara yüze sahip fakat ücretli, kimisinin ücretsiz versiyonları sadece yazı yazmaktan ibaret ve onlarda da birçok sınırlama mevcut. Sayfa sınırlaması, hazırladığın tanıtımın sadece yaptığın siteden izlenmesi gibi bizim için sorun olan şeyler mevcut. Daha sonra tüm bunların olmadığı başka bir siteye denk geldim. Yumpu Publishing tam olarak aradığım broşür tasarım programıydı. Yapılacak iş artık çok basitti.

İçeri gidip bir el Play Station oynayıp bunu kutladıktan sonra tekrar PC başına dönüp siteyi araştırmaya başladım. Sitenin en güzel yanı inanılmaz kolay ve kullanılabilir, kullanıcı dostu denilen türden olmasıydı. Yapmanız gereken tek şey istediğiniz türden tanıtımı hazırlayıp PDF uzantısı haline getirmeniz ve sonrası sitenin sol üst köşesinde bulunan yere yüklemeniz gerisi tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Bir dağcı olarak tabi ki National Geographic dergisinin şablonunu da aşağıda görünce tasarımı onun üzerinden değiştirerek yapmaya karar verdim. Bizim için en önemli şeylerden biri yaptığımız tasarımın tüm cihazlarda uyumlu şekilde çalışması. Çünkü bazı siteler Android tabanlı akıllı telefonlarda uyumlu çalışırken İOS tabanlı telefonlarda çalışmıyor.

Bu sitede bu sorunun olmadığını gördüm. İkinci olarak da yaptığımız tanıtımı broşür tasarım programı içinden değil kendi Facebook sayfamızdan ve internet sitemizden hiçbir ek program yüklemeden ulaşılıp izlenebilmesi. İzlenebilmesi diyorum çünkü Yumpu’da istediğiniz videoyu hazırladığınız tanıtımın içine koyabiliyorsunuz. Tüm bu özellikler için ekstra hiçbir ücret ödemenize gerek yok. Bu site bize her şeyi yapabileceğimiz mükemmel bir broşür tasarım programını ücretsiz olarak sunmakta.

Ücretsiz E-Dergi Yapımı

Okula gidip kulüp ile konuştuğumda herkesin yüzü gülmüştü. En büyük masraflarımızdan biri olan el ilanı derdinden hiçbir ücret ödemeden kurtulmuştuk. Siteyi anlatırken çeşitli sorular ile karşı karşıya geliyorsunuz. Hepsini teker teker onlara da anlattıktan sonra neler yapabileceğimize yoğunlaştık.

Video ekleme bizim için ekstra bir güzellik oldu. Dağcılık kulübüne üye olanların en çok merak ettikleri şeylerden biri düğüm atma çeşitleridir. Biz de madem video imkânımız varken bunu kullanalım diyip dağcılıkta kullanılan düğüm atma şekillerini daha sonra tanıtımımıza koymak üzere videoya kaydettik.

Ekstra olarak dağcılıkta kullanılan malzemeleri ip, tırmanış ayakkabısı, dağda mutlaka yanınızda bulunması gerekenler gibi birçok şeyi videoda anlatmanın daha etkileyici olacağını düşünüp bunların da kısa tanıtım videolarını çekme kararı aldık. Hepsini hemen yapmamıza gerek yoktu çünkü istediğimiz zaman güncelleme yapabilme şansına sahiptik. Broşür tasarım programı bize tüm bu özellikleri sunuyordu. Hatta biraz ileri gidip kulübe üye olduğunuz zaman kulüp odasında dinlenen şarkılar diye parçaların YouTube linklerini eklemeyi bile kararlaştırdık.

ücretsiz

Buraya kadar her şey çok güzeldi acaba gerçekten sitenin anlattığı kadar kolay olup olmadığını eve gidince tüm yazı, görsel ve videoları eklerken bakacaktım.

Sitenin tek yapmanızı istediği şey üye olmanız.

Çok kısa süren, sizi uğraştırmayan bir üyelik sürecinin ardından PDF olarak hazırladığınız tanıtımınızı PDF’den e-dergi haline getirmeniz artık mümkün.

Dediğim gibi gerisi sizin hayal gücünüze istediğiniz şeye bağlı.

Benim hazırladığım tasarım bize uygun olacak şekilde, sade ve görseli ön planda olan bir e-dergi oldu.  Bunu söylemeden geçemeyeceğim. Hazırlarken bazı takıldığım yerler oldu. Örnek olarak hazırlayacağım tanıtımı siteye nasıl ekleyeceğim gibi şeylerde takıldım.

Ben kod yazmayı bilmiyordum eğer bana bir kod verip bunu siteye yazmamı isteseydi her şey çok zor olacaktı. Teknik destek ekibine bununla ilgili soru sorduğumda çok kısa sürede dönüş yaptılar. Buna inanamadım çünkü çoğu siteden yardım almak bazen imkânsızdır. Size dönmesini beklediğiniz bir hayalet vardır sanki karşınızda. Bu broşür hazırlama programı sitesinde teknik destek inanılmaz hızlı ve çözüm odaklı çalışıyor. Bu arada tanıtımı siteye yerleştirmek için kod falan yazmaya gerek yok orada olan bir linki siteye yapıştırdığınızda tüm sorununuz çözülüyor. Yumpu sayesinde bu sene düzenlenen oryantasyon gününde dağcılık kulübümüzün tanıtım bastırmak için harcayacağı parayı kurtarmış olduk. Harcamadığımız para ile alabildiğimiz kadar fidan alıp doğa yürüyüşlerimizde fidanlarımızı diktik.

Yumpu’yu diğer programların arasında üstün kılan 7 özellik

  1. Diğer programlara kıyasla ücretsiz olarak programı kullanabiliyorum.
  2. Kullanımı kolay, kullanıcı dostu bir program.
  3. Aynı işi yapan programlara kıyasla daha çok tasarım olanağı sunuyor.
  4. Tüm cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor.
  5. Kendi internet sitenize ve sayfanıza hiçbir ek bir uğraş istemeden eklenebiliyor.
  6. Teknik destek ekibi her zaman yardıma hazır.
  7. İstenilen sayıda ve boyutta ses ve video ekleme olnağı sunuyor.

Broşür tasarım programında içerikleriniz

content

Artık hepimiz içeriğin önemin biliyoruz. İçerik kralsa biz de ona hak ettiği gibi davranmalıyız. Broşürünüzü tasarlarken nelere dikkat ediyorsunuz? Bu soruya birçok kişiden interaktif bir broşür olmasına dikkat ederim cevabı geliyor.

İşte bu konuda da bu web sitesi sizin yanınızda. İstediğiniz içeriği, video ve ses formatlarında broşürünüze ekleyebiliyorsunuz. Üstelik bunu yapmak da çok basit. Yüklemeler sadece bir dakikanızı, hatta yalnızca saniyelerinizi alıyor.

Bu yüklemelere ek olarak sitenin gelişmiş altyapı teknolojisi sayesinde broşürünüze sayfa çevirme sesi ya da sayfa çevirme görüntüsü gibi efektler ekleyebiliyorsunuz. Bu şekilde okur deneyimini de en üst seviyeye çıkarmış oluyorsunuz. Okur deneyiminin önemini artık herkes kanıksadı.

O ünlü dergiler bile okur deneyimi olmaksızın bir hiçe dönüşürler.

İnteraktif bir online broşür tasarlamak için broşürünüzün içine hiperlinkler vermeniz gerekir. Bu şart. Bunu en iyi şekilde kendi web sitenize ya da kendi işinizi destekleyen diğer web sitelerine linkler vererek gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde kendi linkinizi de başka sitelere yerleştirebilirsiniz.

Yerleştirme yoluyla bu paylaşımları yaparken broşürünüz yine şık görünecektir. Çünkü tüm cihazlarda uyumlu ve olumlu sonuçlar veren bir altyapıdan bahsediyoruz.

ipad

Diyelim ki okurlarınızın bir çoğu Ipad kullanıyor: Broşürünüz bu tür cihazlarla uyumlu olduğu için kolaylıkla açılacaktır. Android uygulamalarında da çok başarılı olan bu web sitesinin altyapısı sizi bu konuda da tatmin edecektir.

Paylaşımlarınızı yaparken sosyal medyayı da unutmamak gerek. Yumpu, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya mecra devleriyle uyumlu bir broşür tasarım programı geliştirmiş. Bu şekilde yayınlarınız bu mecralarda da çok şık görünüyor.

Hem okur deneyimini hem de altyapısal özellikleri destekleyen bu program aynı zamanda SEO optimizasyonu sunuyor.

Kendinize özel seçtiğiniz anahtar kelimeleri girdiğinizde web sitesinin altyapısı sayesinde anahtar kelimeleriniz tüm arama motorlarında çıkıyor.

Google’ın son zamanlarda ağırlık verdiği algoritma yazılımlarını da düşünecek olursak SEO optimizasyonunun önemini bir kez daha anlayabiliriz.

Bu yeni yazılımlar sayesinde anahtar kelimeler daha da önemli hale gelmiştir ve anahtar kelimelerinizin gücü ve kullanım alanı sizi müşterilerinize daha da yakınlaştırmaktadır. Bu nedenle, belki de bu programı seçmenizdeki en önemli unsur bu olacaktır. Çünkü bu, bu broşür tasarım programını rakiplerinden bir adım öne geçiren ayrıştırıcı bir özelliktir.

Bu hizmetleri ücretsiz ve rahatlıkla kullanırken herhangi bir yardım ihtiyacı hissettiğinizde destek merkezi de her zaman yanınızda.

Bu programı sadece herkese tavsiye etmekle kalmıyorum, herhangi bir e-yayın hazırlamak isteyen müşterilerime de bu program üzerinden yardımcı oluyor ve onlara yol gösteriyorum. Bir broşür tasarlamaktan çok daha fazlası için size de Yumpu Publishing`yu tavsiye ediyorum.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.