Broşür nasıl hazırlanır? Resimli anlatım

broşür nasıl hazırlanır resimli anlatım

Bir broşür hazırlamayı biliyor musunuz? Bir broşür hazırlarken nelere dikkat ediliyor? Broşürünüzde ne gibi içerikler kullanmanız gerekir? Tüm bu bilgileri rahatlıkla bulabileceğiniz birçok web sitesi var. Peki ya size broşür nasıl hazırlanır resimli anlatım ile gösterebilecek site var mı? Size böyle bir siteden bahsedeceğim. Daha önce hiç broşür hazırlamadım ve bir broşür nasıl hazırlanır bilmiyordum. Genellikle o kaliteli görünen broşürlerin profesyonel bir tasarımcının elinden çıktığını düşünüyordum. Ben de araştırmalarımı bir broşür hazırlamak üzerine yoğunlaştırdım ve birçok web sitesi ve program buldum. Ancak hiçbirisi son anda bulduğum Yumpu Publishing kadar iyi değildi.

broşür nasıl hazırlanırBu web sitesinde broşür nasıl hazırlanır üzerine oldukça kolay bir anlatım var. Ama elbette bir de bunun resimli anlatılması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle, size resimlerle anlatmak istiyorum.

Bir broşür hazırlamak için temel bir tasarım bilgisine bile sahip olmanız gerekli değil. Rahatlıkla ve kısa süre içinde broşürünüzü hazırlayabilirsiniz. Bu sadece bir ya da iki dakikanızı alacak. Ama bunun için birkaç şeye ihtiyacınız var. Bunlardan birisi PDF doküman hazırlamak. Hepimiz bir PDF doküman nasıl hazırlanır biliyoruz ama bu sefer biraz daha kapsamlı bir şekilde açıklayacağız.

Bu programı kullanırken öncelikle bir PDF dokümana istediğiniz görselleri yüklüyorsunuz. Bu görsellerin görüntü kaliteleri ve çözünürlükleri yüksek olabilir. İstediğiniz şekilde yerleştirebilirsiniz. Kaliteden ödün vermeden harika bir görsel şov sizi bekliyor. Diğer yandan, bu görselleri normal bir şekilde transfer etmek istediğinizde doğru düzgün transfer edebilmeniz çok düşük bir olasılık. Çünkü görsellerde mutlaka bir bozulma oluyor. Bazı internet bağlantıları görsellerin açılmasını bile engelliyor.

Ama bir broşür hazırlama programı ve özellikle de Yumpu Publishing tarafından geliştirilmiş olan bu program bu problemlere bir çözüm olacak nitelikte. Nedeni ise çok basit: Gelişmiş teknolojik alt yapısı. Tüm bu özelliklerin ücretsiz bir programda toplandığını görmek çok güzel. Çünkü başka web sitelerinde bu özellikleri bir arada ücretsiz bulmak çok zor. Ücret almayan bazı web siteleri de var ama onlar da kendi reklamlarını yerleştiriyor. Böylece sizin yaptığınız e-yayının hiçbir profesyonelliği kalmamış oluyor. Bu tür uygulamalar okuyucuları da uzaklaştırıyor. Daha fazla okuyucu potansiyeline bile ulaşamıyorsunuz.

revistas pdfOnline Broşür hazırlama ve resimli anlatımı

Bir broşür hazırlamak için görsellerinizi seçtiniz, PDF oluşturdunuz, sonra da ücretsiz olarak oluşturduğunuz hesabınıza hepsini yüklediniz. Bundan sonrası çok basit.

Belki de en zor aşamayı arkada bıraktınız.

Bundan sonrasında tek bir tıkla ve kolaylıkla broşürünüzü hazırlayabileceksiniz.

Bu web sitesinde yüklediğiniz PDF dokümanların ve dosyaların hepsi hesabınızda kayıtlı kalacaktır.

Geri dönüp eski dosyalarınızla çalışabilirsiniz.

Broşür hazırlama sırasında resimli bir anlatım istiyorsanız internette farklı örnekler bulabilirsiniz. Burada size gösterdiğimiz daha detaylı bir anlatım olacaktır. Broşürünüzü PDF dokümanlarınızla oluşturdunuz diyelim. Sırada ise broşürünüzü nerelerde ve nasıl paylaşmanız gerektiğine dair önemli konular var.

revistas facebookOluşturduğunuz broşürünüzün özel bir linki olacaktır.

Bu linki istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Link hiçbir zaman değişmeyecektir.

Örneğin, geri dönüp broşürünüzde değişiklik yaptınız.

Bu durumda birçok sitede linkiniz değişir ama Yumpu’da linkiniz değişmez. Aynı link ile devam edebilirsiniz.

Bir diğer paylaşım tüyosu ise broşürünüzün altında yazan paylaş butonuna dair: Bu butona tıklayarak istediğiniz sosyal medya mecrasında (Twitter & Co ve Facebook gibi) broşürünüzü hemen paylaşabilirsiniz.

Eğer bu size yetmiyorsa ve web sitenizde broşürünüzü şık bir şekilde yerleştirme yöntemiyle temsil etmek istiyorsanız yerleştir, yani Embed butonuna tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu paylaşımlarda hiçbir zaman görüntüde ya da görsellerde bozulma yaşamıyorsunuz. Tüm görseller aynı kalite ve şıklıkta yansıyor.

İçerikler: Broşür içerikleri nasıl hazırlanır resimli anlatım

İçerikler ve içeriklerinizin kalitesi beraberinde okur deneyiminin kalitesini de getiriyor. Eğer okur deneyimine önem veriyorsanız (ki birçok e-yayın bunu yapıyor) o zaman daha fazla okunan ya da merak edilen bir e-yayın haline geliyorsunuz. Biz burada broşür nasıl hazırlanır resimli anlatımın dışında size içeriklerinizle ilgili önemli bilgiler de vereceğiz. Daha doğrusu size içerikleriniz nasıl olursa daha çok okuyucu çekersiniz sorusunun cevabını söyleyeceğiz.

Eğer interaktif bir broşür yaratmak istiyorsanız mutlaka video ve ses kaydı ya da dosyası eklemeniz gerekecektir. Hiçbir yayın sadece yazılarla yeterince müşteri çekmez. Video içeriklerinizi hazırladıktan sonra kolaylıkla broşürünüze yerleştirebilirsiniz. Bu içeriklerinizi yazılarınızın içinde vereceğiniz web sitesi ya da başka linklerle de destekleyebilirsiniz. En sevdiğiniz dergiye link gönderebilir ya da kendi web sitenizin linkini paylaşabilirsiniz. Böylece daha etkili ve etki alanı geniş bir broşür yapabilirsiniz.

Bu içeriklerinizi hazırladıktan sonra sayfa çevirme efekti görüntüsü ya da sayfa çevirme sesi efekti ekleyebilirsiniz. Bu broşürünüze çok profesyonel bir görüntü verecektir. Hem de sizin iş dünyasındaki prestij alanınızı arttıracaktır.

Bir yanda bunları yaparken diğer yanda da iyi bir kullanıcı desteği alabilirsiniz. Herhangi bir problemle karşılaştığınız anda sizi destekleyen birçok çalışan var.

İnternetten en kolay broşür nasıl hazırlanır resimli anlatım

telefonlarindanGeçmiş olduğumuz yıllarda reklamcılık sektörü gömlek değiştirerek yepyeni bir ivme kazandı. Sanal ortam reklamcılığı artık geleneksel reklamcılığı fazlasıyla geride bıraktı. İnsanlar telefonlarından kafalarını kaldırıp reklam panolarına bakmamaya başladığı için olacak, panolar bomboş dururken hangi siteye girersek girelim binlerce reklam görüyoruz birkaç saatlik bir internet gezimizde.

Bu direk reklamlar tabi buz dağının görünen yüzü. Bunun dışında insanların internet sitelerinden sattıkları ürünlere ilgi uyandırmak için giriştikleri birbirinden farklı ve faydalı birçok yöntem var. Konu broşür olduğunda Yumpu Publishing gibi e-dergi hazırlama siteleri bize inanılmaz fırsatlar sunuyor.

Sadece broşür ile reklam yapılmaz tabi ki. Bunun dışında direk reklam seçeneği, bilinçli ve devamlı haber ve köşe yazıları, tanıtım amaçlı yollanan elektronik postalar ve bunlar gibi diğer birçok reklam metodu giderek değer kazanmakta ve müşterilerin yeni talebi haline gelmekte.

Hal böyleyken bu yazıda ben de sizlere internetten kolayca broşür nasıl hazırlanır resimli anlatımı ile gösteren bir siteyi tanıtmak istedim. Bu sitede aslında harika e-dergiler tasarlanıyor ve National Geographic, PC ve Wired gibi dünyaca ünlü binlerce dergi, elektronik ortam dergilerini bu site vasıtası ile yayınlıyor. Ancak bu siteyi biz broşür olarak da kullanabiliyoruz. Daha doğrusu bir anlatımla e-broşür de diyebiliriz.

Çünkü burada yaptığımız broşürü sanal ortamda dağıtmaya ve ürünlerimizi ya da hizmetimizi ve pek tabi bazen de sadece düşüncelerimizi insanlara bu yol ile ulaştırmak mümkün. Teknolojinin bu boyutlara taşınmasında emeği geçen herkese teşekkürümüzü ettikten sonra bize de nimetlerini öğrenerek yeni şekil alan bu sanal cangılda ekmeğimizi aslanın ağzından çıkarmak düşüyor tabi ki. O yüzden her yeni çıkan teknolojik metodu, yöntemi ya da hizmeti, yan biçimlerde de nasıl kullanabileceğimiz çok iyi ve sürekli olarak araştırmalıyız.

yumpu_designE-dergi hazırlamak da çok kolay fakat bizim için önemli olan minimum para harcayarak, tabi bu rakam sıfır olursa hepimizin çok daha fazla hoşuna gidecektir, maksimum para kazanmak olduğundan büyük ebatlı firmaların kendince ufak bulduğu, bir yerde önemsemediği artıkları ile kendimize iş sahası yaratabiliyoruz ve tabi ki bunu gerçek ortamda nasıl bir sürü insan değerlendiriyor ise biz de sanal ortamda, yani yeni doğamızda elimizden geleni yapmalıyız diye düşünüyorum.

Önemli olan hem arzın hem de talebin rahatsız edilmediği bir şekilde tamamen yasal yollarla ekmeğimizi kazanmak sonuç olarak.

Gelelim broşür tasarlamak için neden internet sitesine ihtiyaç duyduğumuza. Neden herhangi bir tasarım programı kullanmıyoruz da adamların e-dergi hazırlamak için tasarladıkları bir siteden e-broşür yapmaya çalışıyoruz, onu anlatmaya. Konunun özü, adamlar muhteşem bir site ve harika görseller hazırlamışlar ve dergi tasarımı satmaya çalışıyorlar.

Yani onlarca hatta yüzlerce sayfalık işler peşindeler. Böyle bir iş için de oldukça makul ve iyi bir ücretleri olsa da bizim yapacağımız broşürler üç beş  en çok on sayfa olacağından ücretsiz demo kullanımı bizim işimizin tamamını kapsıyor. Böylece bedava Yumpu sitesi sayesinde e-broşürümüzü yapıyoruz.

Broşür nasıl hazırlanır resimli anlatım özelliği bile koyuluş siteye. Tabi bu yazıdaki broşür laflarını siz oradaki magazine ya da dergi kelimesi ile yer değiştirin. Anlarsınız ya! Magazine ya da dergi diye ayırmamın bir nedeni var tabi ki keza bazı sayfaları dilimize doğal ve özeni bir şekilde çevrilmiş olsa da bazı sayfalarında Türkçe’den eser yok.

Öncelikle Yumpu sitesinden bir hesap açın

yumpu_logoTabi bütün internet siteleri gibi bu sitede işlem yapmak için yine bir iki dakikamızı ayırmamız gereken üyelik işlemlerini ardımızda bırakmamız gerekiyor.

Bundan sonra sitenin ana sayfasında üst sol bölümde yer alan kutucuğa tasarımımızı yükleyeceğiz.

Burada unutulmaması gereken bir şey var ki eğer başka bir tasarım programı ile broşürümüzü hazırlamış isek bu programı açarak ürünün son halini PDF belgesi türünde kaydetmemiz gerekecek.

Bu adım gerçekten çok önemli aksi halde başka hiçbir tür belge site tarafından ve diğer bu gibi siteler tarafından hoş karşılanmıyor.

Nedeni muhtemelen PDF türünün tüm tasarım programlarında bulunan ortak bir kayıt türü olmasıdır. Aklıma daha başka ve mantıklı bir açıklama gelmiyor doğrusu. Varsa da bilen arkadaşlar yorum bölümüne yazabilirler. Neyse biz şimdilik bu kısıtlamayı kabullenelim ve PDF olarak kaydettiğimiz tasarımımızı bu kutucu sürükleyelim.

Ardından yolla gelsin diyoruz ve kısa bir süre bekledikten sonra bizim için oluşturulan yönetici paneline geliyoruz. Broşür nasıl hazırlanır renkli anlatım bölümünden anladığım kadarıyla burada harika özellikler var.

soundÖrneğin broşüre video ekleme seçeneği var ki mesela bir restoran işi aldığınızı düşünün ve adamların yaptıkları bütün yemeklerin videoları sizin broşürünüzün sayfalarını renklendiriyor.

Mesela bütün çorbaların yanında daha sıcacık buharı yüzeyinde duran çorba videoları mükemmel olmaz mıydı? Bence olurdu.

Bunun da yanında arka fona isterseniz her sayfada değişen isterseniz de broşürün tamamı için bir ses dosyası yükleyebilirsiniz.

Şöyle yumuşak daha çok klasik tatta müzikler oldukça hoş duruyor. Bunları yapmak için tasarımınızı yaparken oluşturacağınız boşluklar çok önemli.

Çünkü videoyu şuraya ve şu boyutlarda koy dediğinizde eğer hatalı bir tasarım yaptıysanız yazılarınızı üzerinde yer alma ihtimali var görselin.

Broşürünüzü sitenizde ve sanal alem sosyal ortamlarında gösterin

İsteğe bağlı video ve ses dosyalarımızı da ekledikten sonra geriye kalıyor hem Yumpu sitesi üzerinden hem de istediğimiz platformlardan yayınlamak.

Adamların kendi sitelerine günde gren okur sayısı milyonlara ulaşmış durumda. Bunu bir fırsat bilerek onlarında okumasını sağlayabilirsiniz.

Eğer istemezseniz bu sitede yayınlama seçeneğini tıklayarak sadece kendi kullanacağınız yerlerde kullanıma açabilirsiniz. Bunun için de sitenin size vereceği bir gömme kodunu kullanmanız gerekiyor. Gömme kodu şu işe yarıyor kısaca anlatacak olursak.

Sayfaları açılan ve hoş görünümlü bu broşürümüz aslında Yumpu sitesinde duruyor, yani onların sunucularını kullanıyor. Ancak biz aynı görüntüyü kendi sitemizde görmek istiyoruz. İşte adamlar bütün arka kodları kendilerinde kalacak, yani bizim sitemizi yormayacak şekilde kendilerine saklıyorlar ve bize sadece e-broşürümüzü göreceğimiz kadarını yani üç beş satırlık bir kod veriyorlar.

Biz de bu kodu alıp, kendi internet sitemizde, ya da facebook, twitter, pinterest gibi sosyal ortamlarda broşürümüzün görünmesini istediğimiz yere yapıştırıyoruz ve karşımıza harika bir görsel ile broşürümüz çıkıyor.

Destek ekiplerine ayrı bir parantez açmak gerekiyor

Bunu yazmadan bu makaleyi sonlandırmak istemedim doğrusu. Her ne kadar broşür nasıl hazırlanır resimli anlatım bölümleri bulunsa da, az önce anlatmaya çalıştığım gömme kodu işlemi bazı meslekte yeni yer edinmeye çalışan arkadaşlara zor gelebilir.

Bu yüzden bazı sorular sormak zorunda kalabiliriz. Ben bu gömme kodundan doğabilecek SEO eksileri ile bilgi almak istediğimde sitenin bunu da düşündüğünü gördüm. Destek ekiplerinin hızı ile ayrıca övünüyor adamlar zaten.

Evet bu yazımızın da sonuna geldik. Bundan sonra müşterileriniz sizden menü, broşür gibi reklam kalemleri istediklerinde onlara bu harika olanaktan da bahsedebilirsiniz. Hepinize bol kazançlar diliyorum, kendisi için yapmayı düşünen arkadaşlara da bol şans.

Broşür hazırlama derdine son noktayı koyduğundan dolayı Yumpu benim için şimdiden bir efsane!

  • – Broşür nasıl hazılanır resimli anlatım eklenmiş
  • – Google aramalarında ön sırada çıkmamız için özel olarak çalışılmış
  • – Broşürümüzü facebook, twitter ve pinterest gibi sosyal ortamlarda paylaşmamıza izin veriyor
  • – Düşüncelerimizi dünyaya yayıyor
  • – Çok hızlı destek bilgi sağlıyor
  • – Hem ses hem de görüntü ekleyebiliyorsunuz
  • – Üstelik br kuruş harcamanıza gerek yok
  • – Daha ne olsun…

Broşürünüzü hazırladınız, peki ya sonrası?

Broşür nasıl hazırlanır resimli anlatımın en önemli kısmına gelmiş bulunuyoruz.

Hazırladığınız broşürünüzü her yerde paylaştınız ama ya paylaşamadığınız ya da ulaşamadığınız alanlar ya da müşteriler? İşte burada yine web sitesinin gelişmiş teknolojik alt yapısına başvuruyoruz.

Çünkü bu web sitesi sizlere SEO optimizasyonu hizmeti de veriyor.

Verdiğiniz hizmetler ya da işinizle ilgili istediğiniz anahtar kelimeyi girebilirsiniz. Böylece sizi ve hizmetlerinizi bilmeyen müşteriler de görecektir.

revistas mobileEtki alanınız artacak ve çok farklı bir müşteri portföyüne ulaşacaksınız.

Sanırım bu özellik benim için en çekici özellik. Beni bu web sitesinde bir hesap açmaya iten de bu. Çünkü bu etki alanını her yerde yaratamıyorsunuz.

Eğer siz de markanızı öne çıkarmak istiyorsanız bir diğer tavsiyemiz ise markanızın tasarımını ya da logosunu broşürüne yerleştirmeniz. Bunu da kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Taslaklar ve şablonlarda herhangi bir değişiklik olmuyor ve seçtiğiniz şablon yine şık ve hoş bir şekilde broşürünüze yansıyor.

Bu yazıda sizlere ebroşür nasıl hazırlanır resimli anlatım ile göstermeye çalıştık.

Eğer siz de finansal olarak böyle bir yatırım yapmak istemiyor ancak işinizi geliştirmek istiyor ve bunun yollarını arıyorsanız bu web sitesindeki broşür hazırlama programı tam size göre. Hem dizüstü hem de mobil araçlarla uyumlu olan bu programı hemen çözebilirsiniz. Kısa sürede bir broşür sahibi olabilirsiniz ve siz de benim gibi işinizi bir sonraki prestij alanına rahatlıkla ve kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Bu nedenle Yumpu Publishing e-broşür hazırlamak için doğru bir seçim.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.