Broşür hazırlama programı indir

broşür hazırlama programı indir

Benim gibi online yayıncılık dünyasına ilgi duyuyorsanız ve bu dünyanın parçası iseniz broşürlerin ne kadar değerli ve önemli olduğunu bilirsiniz. Her geçen gün üretilen içerikler farklılaşırken ben de kendime göre daha farklı ve daha iyi içerikler üretmekle uğraşıyorum. Broşürlerim ise bu içeriklerimden birisi. Nedeni çok basit: Her broşür benim verdiğim hizmetleri ifade eden ve anlatan birer reklam mecrası. Bu broşürleri sosyal medyadan tutun da farklı web sitelerine kadar her yerde kendimi temsilen kullanıyorum. Bu bağlamda da çok farklı okuyuculara ulaşmak istiyorum. Bu arayışım en sonunda Yumpu Publishing’u bulunca sona erdi.

istambul daBu web sitesi ücretsiz bir dijital yayın sitesi. Amacı ise e-yayıncılığı desteklemek. Broşürler, flyerlar, kataloglar, kısacası birçok broşür hazırlama programı indirebiliyorsunuz ve bu programları e-magazinden kataloglara kadar her türlü e-yayını üretmede kullanabiliyorsunuz.

Bu web sitesi aynı zamanda dijital gazete bayii gibi de işliyor. İçinde 20 milyondan fazla magazin var ve hepsi de sizin bakabilmeniz için açık halde.

Moda, otomotiv, kültür ve sanat gibi farklı konularda istediğiniz kadar kaynağa ulaşabiliyorsunuz. Eğer siz de benim gibi PDF broşürlerinin görüntüsünü sevmiyorsanız ve daha profesyonel bir şeye ihtiyacınız varsa bu program size göre olabilir.

Bir broşür hazırlama programı indirmek için farklı yollara başvurmuştum ama artık Yumpu.com ile bana tek bir programın yeterli olacağını anladım. Bu nedenle, sizlere bu programın özelliklerini anlatacağım.

seoBu sitedeki tüm programlarda SEO optimizasyonu kullanılıyor. Yani girdiğiniz anahtar kelimeler Google gibi arama motorlarında çıkıyor ve sizi ve broşürünüzü bulmak kolaylaşıyor. İstediğiniz kadar arama kelimesi girebilirsiniz. Hazırladığınız farklı broşürler için farklı kelimeler girebileceğiniz gibi aynı kelimeleri de tekrarlayabilirsiniz. Profesyonel açıdan sizi zorlamadan ve masrafa sokmadan yeni müşterilere ulaşabilirsiniz.

Tüm bunların yanında sınırsız broşür hazırlama özelliğinden de bahsetmem gerek. Bu web sitesinde istediğiniz kadar ebroşür hazırlayabiliyorsunuz. Bu durumda verdiğiniz farklı hizmetler için farklı broşürler yapabilirsiniz. Broşür hazırlama programı indirip rahatlıkla profesyonel hayata adım atabilirsiniz. Bunu hiçbir ücret ödemen yapabiliyor olmak sizin için büyük bir rahatlık.

Tüm bunları yapabilmeniz için sadece PDF dokümanlarınızı oluşturmanız yeterli. Bir PDF doküman sayesinde tasarımı hoş ve görselleri kaliteli bir broşüre sahip olabilirsiniz.

Bu web sitesinde öncelikle bir hesap açıyorsunuz, bunu ücretsiz yapmak mümkün. Sonra açtığınız hesaba PDF dokümanlarınızı ekleyebiliyorsunuz. Bu eklediğiniz ve yüklediğiniz dokümanların hepsi sizin hesabınızda kayıtlı kalabiliyor.

broşür hazırlama Kısacası broşür hazırlama programını indirerek kendinize bir depolama alanı da yapmış oluyorsunuz. Bu alanda istediğiniz kadar  broşür yapabilirsiniz ya da istediğiniz kadar PDF dokümanı depolayabilirsiniz.

Her geri dönüşünüzde yeni bir doküman ekleyip çalışabilir ve yeni e-broşürler üretebilirsiniz.

Benim karşıma çıkan bu program ‘broşür hazırlama programı indir’ adı altında internette bulduğum bir ibareydi. Ama Yumpu Publishing’a girdiğim anda öncelikle hoş ve şık görüntüsü beni etkiledi.

Bu site zarif ve modern bir tasarıma sahip. Broşürlerinizi de bu tasarımlardan seçebiliyorsunuz. Diğer siteler gibi tasarım ve şablon seçenekleri sınırlı değil. İstediğiniz tasarıma ulaşabiliyorsunuz ve çok fazla seçenek sunuluyor.

Ya dergi hazırlama programı indir ya da hikayemi oku!

Çocukluk günlerimden beri Atlas, Discovery ve Yumpu’da da olan National Geopgraphic gibi dergileri karıştırmaya bayılırım. Bu tutkum hiçbir zaman eksilmediği gibi giderek de arttı ve bugün benim dünyanın en uzak, en el değmemiş yerlerine gitme konusunda kalbimde yanan kıvılcımım başlıca nedeni halini  aldı.

Yaptığım gezilerde bütün gezginler gibi, tabi zengin gezi tatilcilerinden bahsetmiyorum ki onlar zaten her şeyi paralarıyla yapıp görsellerde gezgin gibi görünmek için ellerinden geleni yaparlar, en ucuz, en kolay, en güzel, en doğal ne varsa notlarını almayı da bir alışkanlık haline getirdim ve bunları herhangi bir gelir beklemediğim bir e-dergide insanlarla paylaşmak istedim.

seyahatAslında amacım bu muydu yoksa sadece bir dergide hem fotoğrafçı hem de yazar olmak mı tam olarak hatırlamadığımı da belirtmeliyim.

Tabi dergide tek yazar ve tek fotoğrafçı ben değildim. Benim gibi birçok gezgin ve fotoğrafçı hatta birkaç gurme ve spor tutkunu arkadaşım da derginin hazırlanmasında yardımcı olacaklardı. Ancak dergi hazırlama programı indir öğüdü çok verilse de ben bu işi de online yani çevrimiçi yapmak istiyordum.

Çünkü açıkçası bu işlerden çok anlamadığım için sürekli olarak birilerine bağımlı kalacaktım ve kendimle ilgili olmayan şeyleri beklemekten nefret ettiğimden tüm sorumluluğu bende olan ve he detayını bildiğim bir sistemle çalışmak istiyordum.

Aynı zamanda önemli bir kriter de zamandı benim için. Çünkü dergi benim hobim olacaktı. Öncelikli işim ise gezmek, dünyayı tanımak, insanoğlunun aklının ve beceresinin yarattığı yeni kültürlerle tanışmak ve yepyeni bir sürü insanla tanışarak hayatımı genişletmek ve kısa bir süreliğine gelmiş olduğumuz şu misafirlikten doyasıya tat çıkarmak tabi ki.

Tüm gezginleri e-dergileri olsun ister

Seyahatlerde tanıştığım bazı arkadaşlarım bu not tutma ve anıları biriktirme fikrine tamamen karşı görünseler de onların bile içlerinde bir yerlerde böyle bir istekleri olmalı diye düşünmeden edemiyorum doğrusunu söylemek gerekirse. Başlıkta da belirttiğim gibi bence bütün gezginler bir internet sitesi isterler.

cameraÇoğunlukla blog sayfalarından takip ettiğimiz ve tecrübelerinden faydalandığımız birçok gezginin varlığını hepimiz biliyoruz zaten. Her ne kadar bloglarda da yazı yazılıyor ve fotoğraflar çekiliyor olsa da derginin tadı bir başka doğrusu.

Özellikle kocaman resimlerin altında orada olduğunuzun kanıtı gibi yazılar yazmak, sayfaların çevrilmesi, her sayfanın ayrı bir renkte, ayrı fotoğraflarla canlanması paha biçilemez bir şey bana kalırsa. Şimdi gelelim en güzel gezi e-dergisi nasıl yapılır araştırmalarımdan sonra bulduğum harika bir siteyi size tanıtmaya.

Sitenin adı Yumpu, basit ve akılda kalıcı bir isim seçmişler doğrusu. Aynı zamanda modern ve bir bakıma da sevimli. Pek, neden o kadar sitenin arasında bu site, ya da neden eloktronik kitap okuma eklentileri yerine dergi formu, bunları cevaplamaya çalışayım.

Öncelikle PDF dosyalarını rahatlıkla okumak için zaten chrome, mozilla, opera gibi bütün tarama programlarının kendi eklentileri bulunuyor.

Ancak bunlarla okuma yaparken hem kendimiz işin derinlemesine muadili olamıyoruz hem de sayfalar her zaman aşağı doğru akıyor, seyir ve okuma zevkinin içine ediyor. Bununla birlikte PDF dosyasını internet sitemizin içine yerleştirmeye çalıştığımızda tüm tarayıcı programlar rezalet görselleri olan çerçevelerin için sokuyor bu sayfaları ve estetik yoksunu bir hal alıyor sayfamız.

Oysa dergi hazırlama programı indir ya da indirme, tüm tasarımlarını çevrimiçi yapabileceğimiz harka internet siteleri var. Bunlardan benim en çok beğendiğim siteyi anlatmaya başlıyorum hemen.

O kadar sitenin içinde neden Yumpu?

Bir arkadaşım bana böyle bir imkanın varlığını müjdelediğinde hemen dergi hazırlama programı indir başlıklı yazılar yerine e-dergi nasıl hazırlanır başlıklarını incelemeye koyuldum. İlk karşıma çıkan sitelerin en iyileri olacağını biliyordum zaten ve yaptığım, parayı geri planda bıraktığım tüm araştırmalarda hep üst sıralarda bu sitenin adını görmek beni bu siteye yönlendiren ilk neden oldu diyebilirim.

Tabi en iyiler arasında yer alıyorsan belli bir ücreti talep etme hakkın da doğuyor ister istemez. Bu yüzden belirlediğim siteleri bir kenara yazarak hepsinin fiyat listelerine girdim. Doğal olarak en az kısıtlamalı demo, yani ücretsiz e-dergi ve en düşük fiyatların Yumpu’da olduğuna ikna oldum.

nat-geoBenim için bedava olacaktı bütün iş, çünkü benim hazırlamayı planladığım dergide kısıtlamaları hiçbiri yoktu ve eğer siz de para kazanmak istemiyorsanız muhtemelen para harcamadan e-derginizi tasarlayabilirsiniz. Fiyatlandırma dışında beni kalbimden vuran ve asıl önemli neden diyebileceğim bir diğer detayı da anlatmak istiyorum.

National Geographic! Evet, çocukluğumdan beri hayranı olduğum, bütün sarı kenarlı dergilerinin koleksiyonunu yaptığım dergi de Yumpu müşterisi. Bunu da gördükten sonra tam olarak ikna oldum diyebilirim.

En önemli detay PDF formatında dergiler oluşturmak

Dergi hazırlama programı indir diye akıl veren arkadaşlarıma inat bu sistemi denemeye karar verdim ve ilk öğrendiğim şey bu gibi e-dergi sitelerinin hepsinin sizden tasarımı PDF belge türünde istemesiydi. Bu yüzden ben de arkadaşlarımdan aldığım fotoğraf ve yazıları, herhangi bir tasarım programında derledikten sonra PDF olarak kaydettim ve internet sitesindeki ana sayfada kocaman duran kutuya sürükleyip bıraktım.

Sadece yazı ve fotoğraf diyorum ama bu tabi ki sadece ilk sayı için böyle. Şimdi biliyorum ki e-dergime istersem video ve ses dosyaları da yükleyebiliyorum Bu yüzden bu harika fırsatı değerlendirip, yüksek çözünürlüklü videolar da istedim arkadaşlarımdan.

Videonun ne kadar kaliteli olduğu fark etmez çünkü bu videoları önce YouTube sitesine ekliyoruz ve oradan bir bağlantı adresi ile dergimize aktarıyoruz. Yani videonun ağırlığını dergi taşımıyor ve böylece internet sitemiz asla geç açılmıyor ve hiçbir zorlukla karşılaşmıyor. Burada unutmamakta fayda var ki videoları ekleyeceğiniz yerleri tasarımınızda boş bırakın ya da video 1 gibi isimleri olan kutular yerleştirin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık dergimiz hazır. İsterseniz derginizi milyonlarca okuru olan Yumpu sitesinde de yayınlayabilirsiniz. Üstelik bunun için de bir ücret ödememize gerek yok. Bunun yanında asıl önemli olan kendi site yada blog sayfamızda nasıl yayınlayacağımız tabi ki.

Bu da çok kolay. Bizim için oluşturdukları bir gömme kodunu kendi sitemizdeki istediğimiz yere yerleştiriyoruz ve işte dergimiz sitemizde, bloğumuzda ya da istediğimiz sanal sosyal ortamlarında. Bu konu gözünüzü korkutmasın çünkü çok kolay.

Eğer bir sıkıntı ile karşılaşırsanız sitenin destek birimine elektronik posta yollayın ve kısa bir süre bekleyin. Ücretli müşteri olmamanıza rağmen oldukça hızlı bir şekilde döneceklerdir ve sorularınızı yanıtlayarak size yardımcı olacaklardır. İster dergi hazırlama programı indir ister tasarımını da Yumpu ile yap, dergini kesinlikle bu internet sitesi ile oluştur.

Umarım üşenmezsiniz ve kendinize harika bir iyilik yapıp kendi derginizin editörü olma ayrıcalığına sahip olursunuz. Kim bilir belki de sadece dergide yazmak için maceralara koyulacaksınız ve yepyeni dostluklar ve anılar biriktireceksiniz. Benden size söylemesi, hayat çok kısa yaşamayı bilene, eğer size uzun geliyorsa ve sıkılıyorsanız bir kenarda, üzgünüm arkadaşlar ancak siz bu hayatı anlamamışsınız diyebilirim. İyi gezmeler, yolda kalın!

Yumpu sayesinde yapabileceklerinizin sınırı yok, bundan sonra başka bir site kullanacağımı sanmıyorum!

  • – Heryerde hazırlayabileceğiniz bir PDF dosyasından dergiler yapıyor
  • – Bu dergilere ses ve görüntü dosyaları ekleyebiliyor
  • – Sizi dergi hazırlama programı indirme zahmetinden kurtarıyor
  • – En kısa sürede destek soruları cevaplanıyor
  • – Harika dergiler okuma olanağı sağlıyor
  • – Düşüncelerinizi herkesle paylaşma fırsatı yaratıyor
  • – Para bile harcatmıyor ve say say bitmez daha birçok sebep…

Okur deneyimi ve broşür hazırlama programı

Okur tecrübesi ise ayrı bir konu. Açıkçası eğer derginiz ya da yayınınız iyi değilse, yani güzel bir görüntü vermiyorsa okurlar da sizin yayınlarınızla ilgilenmiyor. Eğer yayınınızı sosyal medya ve farklı mecralarda paylaşacaksanız iyi bir okur tecrübesine ihtiyacınız var.

Bu web sitesi de size bu tecrübeyi ve deneyimi en iyi şekilde veriyor. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor. Bildiğiniz gibi yüksek kaliteli görseller web’de paylaşılırken sürekli problemler yaşanıyor. Örneğin, ya görsel açılmıyor ya görsel ulaşması gereken yere ulaşmıyor ya da kalitesi düşürülüyor. Bu web sitesinde online broşür hazırlama programı ile hazırladığınız tüm e-yayınlarda tam tersi durum söz konusu. Görseller çok kaliteli ve büyüklükleri ne olursa olsun kaliteden ödün vermiyorlar. Bu nedenle de bu programı kullanmak daha keyifli oluyor.

Sosyal medyada paylaşım yaparken rahatlıkla ve kısa yoldan paylaşabiliyorum. Tüm sosyal medya mecralarında (Twitter&Co, Facebook gibi) görüntüsü aynı şekilde kaliteli duruyor. Daha da önemlisi yerleştir seçeneği ile kendi web siteme de broşürümü hemen yerleştirebiliyorum.

Bunları yaparken fazladan herhangi bir vakit harcamıyorum. Çok kısa vaktimi alıyor. Hem de broşür hazırlama programını indirdiğim takdirde karşıma çıkan ibarelerle kısa yoldan paylaşım da yapabiliyorum.

Bir diğer okur deneyimi özelliğinden bahsedecek olursam sayfa çevirme sesi ve sayfa çevirme görüntüsü efektlerinden bahsetmem gerekir. Bu iki özellik, e-yayınızı profesyonel ellerden çıkmış gibi gösteriyor. Bir arkadaşım, benim broşürümü bir web tasarımcısının yaptığını sanmıştı. Çünkü görüntü olarak sayfa çevrilme efekti, broşürüme çok farklı bir görüntü katıyor.

Broşürümü hazırlarken içeriklerime de önem veriyorum. Açıkçası içerik benim için en önemli öğelerden birisi. Broşürümü de bir içerik niteliğinde kullanmayı seviyorum. Bu nedenle bu özelliği de anlatmam gerekiyor. Bu web sitesinde broşür hazırlama programı sayesinde broşürünüze video ve ses kayıtları ya da dokümanları ekleyebiliyorsunuz. İsterseniz tüm broşürünüzü bu şekilde üretebiliyorsunuz. Bu gerçekten harika bir özellik. Programınızı broşür hazırlama programı indir ibaresi ile indirdikten hemen sonra tüm içeriklerinizi yükleyip sadece seslerden ya da videodan oluşan bir broşür içeriği oluşturabilirsiniz.

destekTüm bunları yaparken bir sorunla karşılaşırsanız bir destek ekibi yedi yirmi dört size yardım etmek için bekliyor.

Bu web sitesi sayesinde broşürünüz hem mobil araçlarda hem de masaüstü bilgisayarlarda rahatlıkla açılabiliyor ve bu şekilde herkesin size ulaşmasını kolaylaştırıyor.

Eğer bir markanız varsa ve markanızı bu alanda temsil etmek istiyorsanız kendi markanızın görsellerini ya da logosunu da bu alana yerleştirebiliyorsunuz. Bunu yapan birkaç arkadaşımı gördüm. Açıkçası tasarım olarak çok şık duruyordu. En kısa zamanda ben de denemeye karar verdim. Oluşturduğum broşür harika göründü. Kendi logomu istediğim yere yerleştirebilirdim. Hem kendi markamı temsil etmek için hem de aynı zamanda ulaştığım kişilere doğru izlenimi vermek için çok doğru bir seçim olduğunu düşündüm.

Diğer yandan, eğer bu programı kullanmaya karar verirseniz size benden bir tavsiye: Mutlaka kendi web sitenize yerleştirme ve link verin. Broşürünüzü oluşturduktan sonra size verilen linki istediğiniz alanda kullanabiliyorsunuz.

Bu çok amaçlı broşür hazırlama programını indirebilirsiniz. Önünüze broşür hazırlama programı indir ibaresi geldiğinde sakın kaçırmayın. Bir sonraki favori e-broşür ve e-magazin programınıza giden yolu Yumpu Publishing’da bulmuş olabilirsiniz.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.