E-dergi yapımında en efektif sonuç

edergi

Günümüzde birçok marka prestij için dergi çıkartmanın yollarını arıyor. Baskı maliyetleri çok yüksek ve içerik hazırlamak ise özel bir ilgi alanı istiyor. Kısacası herkes bu işi yapamıyor. Sonuç olarak bir dergi çıkartmak için öncelikle finansal durumun uygun olması gerekiyor. Bu tür konuşmaları ve şikayetleri her yerde duyuyordum. En sonunda büyük bir otomotiv grubunun dergi çıkartma isteğiyle karşılaştım. Bu marka, prestij amaçlı bir dergi çıkartmak istiyordu ama baskı maliyetleri ve editoryal masraflar çok fazlaydı. Bir içerik üreticisi olarak onlara Yumpu Publishing’u önerdim.

Ben de bu web sitesi ile birkaç hafta önce tanışmıştım. Birçok günlük aktif okuyucusu olan bu online platformda modadan kültüre, sanata ve otomotive birçok farklı alanda farklı türlerde e-yayın üretilebiliyor ve 20 milyon kişiye ulaşılabiliyor. Hatta biraz daha araştırdığımda, birçok yabancı derginin de bu platformda desteklendiğini gördüm.

Böylece Yumpu Publishing üzerinden bir edergi yapma serüvenine koyuldum.

Ederginizi hazırlamak

Bu  web sitesi üzerinden hazırlanan dergilerde profesyonel bir tasarım elde ediyorsunuz. Bir PDF dokümanında bir araya getirdiğiniz tüm içerikler ve yüksek çözünürlüklü görseller kaliteden ödün vermeden ve sorunsuz bir biçimde kaydediliyor. Kaydedilen PDF dokümanları 2 dakika içinde bir dergi haline dönüştürülüyor. Bu size hem vakit hem de para kazandırıyor. Çünkü tasarımınızı Yumpu Publishing yapıyor ve kalite olarak da iyi bir tasarım ajansının elinden çıkmış izlenimi yaratan derginiz sayenizde hiçbir ücret ödemeden işiniz için prestijli bir girişimde bulunmuş oluyorsunuz.

Tüm bunlara ek olarak, bu yüksek teknoloji ile yapılandırılmış web sitesinde sayfa çevirme görüntü efektleri ya da sayfa çevirme ses efektleri bulabiliyorsunuz. Ayrıca derginiz hem mobil ve dizüstü araçlarda uyumlu oluyor ve iPhone, iPad veya diğer akıllı telefonlar üzerinden rahatça okunabiliyor. Görüntü ya da içerik kalitesinde de bir bozulma gözlenmiyor.

Online bir dergi oluştururken web sitesinin sunduğu eşsiz desteği de belirtmem gerek. Eğer bir sorun yaşarsanız her an yanınızda yardıma hazır bir ekip bulunuyor.

Derginizi oluşturmak için bilmeniz gereken tek şey PDF doküman oluşturmak. Geri kalan her şeyi web sitesi sizin yerinize yapabiliyor.

Hesabınızı açtıktan sonra istediğiniz uzunlukta ve istediğiniz kadar eyayın ve e-dergiler üretebilirsiniz. Dilerseniz kişisel derginiz ve işiniz için hazırlayacağınız dergiler için iki farklı hesaba sahip olabilirsiniz.

Derginiz belirli bir süre boyunca yayınlanabilir ve bu süre bitiminde yayından kaldırılabilir. Kısacası, bu web sitesi üzerinden süreli yayınlar yapmak da mümkün.

Derginizi üretirken kaydettiğiniz PDF dokümanlar hesabınızda depolanabiliyor. Böylece bu platformu depolama için de kullanabiliyorsunuz. Depoladığınız tüm dokümanları daha sonra herhangi bir e-yayın için rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Böylece yeniden bir yükleme yapmanız gerekmiyor. Her üretimde daha pratik ve daha profesyonelce çalışabiliyorsunuz.

Broşür hazırlama programını indir ve ederginde SEO optimizasyon avantaji yaşa

Derginizi oluştururken sizi ve işinizi öne çıkartacak olan anahtar kelimeler belirleyebiliyorsunuz. Bu anahtar kelimeler tüm arama motorlarında çıkıyor çünkü site arama motorlarında anahtar kelime optimizasyonu da sunuyor. Böylece ulaşmak istediğiniz hedef kitlenize rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Anahtar kelimelerinizi belirledikten sonra sosyal medya ya da farklı web sitelerinde paylaşım için özel bir plan takip edebilirsiniz. Tüm platformlarda paylaşım yapılabiliyor ve yüzde yüz uyumlu bir şekilde en iyi görüntüyü alabiliyorsunuz.

Derginizi oluşturduktan hemen sonra paylaş butonu ile Facebook ve Twitter gibi sosyal medyanın devleri arasında yerinizi alırken yerleştir butonu ile de derginizi rahatlıkla ve hızlı bir şekilde web sitelerinde paylaşabiliyorsunuz.

Derginizi kolaylıkla kendi web sitenize yerleştirebiliyorsunuz. Derginizi oluşturduktan hemen sonra size verilen link farklı web sitelerine uyumlu bir  biçimde eklenebiliyor.

Eğer içeriklerinizi girdikten sonra içeriklerde ya da görsellerinizde değişiklik yapmak isterseniz, online derginiz için size verilen bu link değişmiyor. Farklı platformlarda paylaştığınız linki değiştirmek zorunda kalmıyorsunuz. Otomatik olarak tüm değişikliler kaydoluyor ve linke yansıtılıyor.

Derginize, kendi web sitenizden ya da farklı bir web sitesinden hiperlink yerleştirmesi de yapabiliyorsunuz. Böylece okuyucularınızı istediğiniz yazıya ya da içeriğe yönlendirebiliyorsunuz.

Edergi içerikleriniz ve interaktif bir dergi hazırlamak

Artık hepimiz içeriğin önemini biliyoruz ve farkındayız. Bir işi farklı kılmak istiyorsak önce farklı içerikler yaratmalıyız.

Derginizi rahatlıkla bir içerik olarak kullanabilir ve sosyal medyada bu şekilde paylaşabilirsiniz. Ancak derginizin içine yerleştirdiğiniz içerikler de derginizin farklılığını anlatacaktır. Derginizi, içine video ve ses kaydı içerikleri eklenebilir bir şekilde tasarlayabiliyorsunuz. Ekleyeceğiniz video veya ses kayıtlarının sayısında herhangi bir sınırlama yok. Bunun dışında da nasıl bir içerik planlamak istiyorsanız o şekilde ilerleyebiliyorsunuz. Örneğin, kendi markanızı ve logonuzu kullanmak isterseniz bunu da yapabilirsiniz.

İçeriklerinizi oluştururken interaktif bir paylaşım ağına bağlı oluyorsunuz. Her gün aktif bir şekilde işleyen bu web sitesi sayesinde isterseniz online satış bile yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey, ürünlerinize ya da hizmetlerinize link vermek. Hiperlink, sosyal medya ya da farklı web sitesi paylaşımlarında da bozulmuyor.

Dergi yayıncılığı konusunda bilgi veya deneyim sahibi olmadığınız halde en iyi tasarımla bir dergi planlamak ve yayınlamak istiyorsanız bu program tam size göre. Anahtar kelimeleriniz sayesinde farklı müşterilere ulaşabilir ve kendi markanızı sosyal medya ve farklı platformlarda en iyi şekilde temsil edebilirsiniz.

Eğer bir markalaşma hikayesi yaratmak istiyorsanız, bu arzunuzu gerçekleştirmek üzere hazırlayabileceğiniz her türlü eyayın ve özellikle de bir edergi için ihtiyacınız olan her şeyi bu web sitesinde bulacaksınız.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.