Online broşür hazırlamak hem kolay hem eğlenceli

online broşür hazırlama

Kendi tasarımlarımı yaptırdığım bir tasarımcım hiç olmadı. Kendi kendime yaptığım kataloglarım ve broşürlerim oldu. Hepsini de kendim yaptım ve ne zaman matbaaya bastırmaya götürsem aynı tepkiyle karşılaştım: Bazı yerlerin düzelmesi gerekiyor. Bu şekilde yeni bir arayışa girdim. Ücretsiz online broşür oluşturabileceğim en iyi programı aramaya başladım. Birçok farklı web sitesine denk geldim ve birçok farklı karşılaştırmalar yaptım. Hem ücretli hem de ücretsiz alternatifleri araştırdım. Bunların hepsinin notlarını çıkarttım ve sonunda birkaç web sitesi buldum. Tüm bunların arasından en mantıklısı ve en kullanışlısı Yumpu Publishing’du.

online broşür hazırlamaYumpu.com, kendi içinde bir broşür bayisi gibi yapılandırılmış. Bu sitede birçok yayın var. 20 milyonu aşkın yayın ve bir o kadar kullanıcı. Bir broşür hazırladığınız anda online olarak öncelikle bu kullanıcılara ulaşabiliyorsunuz. Böyle büyük bir topluluğun içine girmek beni çok sevindirdi.

Çünkü hiçbir şey yapmadan ilk anda birçok kişiye ulaşabilecektim.
Bunun dışında bu web sitesinde yayın ve broşür hazırlamak çok kolay. Online broşürünüzü hazırlamak için bilmeniz gereken tek önemli şey bir PDF doküman hazırlamak.

PDF dokümanlarınızı web sitesinde ücretsiz açtığınız hesabınıza yükledikten sonra rahatlıkla kullanmaya başlıyorsunuz.

Bir ebroşüre sahip olmak sadece bir dakikanızı alıyor. Size sunulan tasarımlar çok fazla. İşinize en yakın olan tasarımı seçebilirsiniz.

Diğer sitelerdeki gibi sınırlı tasarım şablon seçenekleri vermiyorlar.
Aksine burada seçeneğiniz çok fazla.

Bunun dışında, eğer isterseniz tasarımınıza kendi logonuzu ya da kendi tasarımınızı ekleyebilirsiniz. Yani sadece markanıza ait bir online broşür hazırlayabilirsiniz.

Kolaylıkla hazırladığınız broşürünüzü aynı zamanda hesabınızda kayıtlı tutabilirsiniz. Bu web sitesi aynı zamanda bir depolama alanı olarak da işlev görebiliyor.

Broşürünüzü hazırladıktan hemen sonra size verilen linki istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz. Linkte hiçbir sorun çıkmayacaktır.

facebookAynı işlemi Yumpu.com sitesinden de yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey paylaş butonuna basmak. Sosyal medya mecralarında paylaşım gerçekten de çok hoş görünüyor. Sayfa yapısı ve tasarım konusunda çok tatmin edici bir görüntü veriyor.

Başka bir paylaşım alanı ise web siteleri olabilir.

Bir e-broşürü kendi web sitenizde paylaşmak için yine web sitesinde yerleştir seçeneğini ya da paylaş butonunu seçebiliyorsunuz. Web sitenizde paylaştığınız her şey harika duruyor.

Broşürünüzü paylaştıktan sonra değişiklik yapmak isterseniz kendi hesabınızdan aynı şekilde değişiklik yapabiliyorsunuz ve size verilen linkte hiçbir değişiklik olmuyor.

Eğer isterseniz yayınladığınız broşürünüzün yayın süresini belirli bir zamanla kısıtlayabiliyorsunuz.

Örneğin, broşürünüz bir ay sonra yayından kaldırılabilir ve siz yeni bir broşür tasarlayıp paylaşım yapabilirsiniz. Tüm bunları ücretsiz olarak gerçekleştirebildiğinizi eklemeliyim.

Broşürünüzle ulaşmak istediğiniz müşteriler ya da okurlar varsa web sitesi bu konuda da size destek veriyor. SEO yönetimi sayesinde tüm anahtar kelimeleriniz arama motorlarında çıkıyor. Bu şekilde sizi bilen kişilerin dışında sizi tanımayanlar da sizi bulabiliyor ve ulaşabiliyor.

Bu web sitesi bu özelliği yapılandırırken Google ve Yahoo gibi tüm arama motoru devlerini de düşünmüş. Böylece size basit bir SEO yönetiminden çok daha fazlasını vaat ediyor. Kolaylıkla girdiğiniz anahtar kelimeleriniz sayesinde daha çok kişiye ulaşabiliyorsunuz.

İçeriklerinizi tasarlayın ve online broşür hazırlayın

İçerikleriniz konusunda size destek veren Yumpu Publishing bu şekilde rakiplerinizden ayrılmanızı ve farklılaşmanızı sağlıyor.

İçeriklerin artık birer altın değerinde olduğu bu günlerde, size içerikler konusunda en gelişmiş altyapıyı sunuyor.

Bir online broşür hazırlarken dikkat etmeniz gereken şey, broşürünüzde kullandığınız içeriklerin ne kadar detaylı ve etkili olduğudur. Bu nedenle içeriklerinizi üretirken farklı düşünmeniz ve yaratıcı olmanız gerekir.

Bu web sitesi, online broşürünüze video ve ses kayıtları koymanıza izin veriyor. Örneğin, bir röportaj ya da bir müzik dosyası ekleyebilirsiniz.

Böylece her gün hazırlanan yüzlerce içeriğin içinde online broşürünüzü bir içerik olarak yapılandırabilir ve içine işinizle ilgili gerekli videoları yerleştirebilirsiniz. Broşürünüzün içinde kullanacağınız yazılar arasına hiperlinkler koyabilir ve okurlarınızı farklı web sitelerine ya da kendi web sitenize yönlendirebilirsiniz.

Eğer bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz ve bunun için bir online broşür hazırlıyorsanız kullanacağınız linkler sayesinde birçok farklı müşteriye ürünlerinizi almaları için fırsat verebilirsiniz.

Bir yanda satış yapabilir, diğer yanda ise içeriklerinizi sosyal medya ve kendi web sitenizde paylaşarak etki alanınızı arttırabilirsiniz.

İşinizi bu şekilde geliştirebilir ve yeni bir düzeye yükseltebilirsiniz.

Her yerde uyumlu: Online broşür hazırlığı

Bu kadar emek vererek hazırladığınız online broşürünüz tüm cihazlarda uyumlu olarak sorunsuzca açılacaktır. Kolaylıkla açılan broşürünüz iPad’ler, iPhone’lar ve diğer tüm akıllı telefonlarla uyumlu.

Bu web sitesi ücretsiz versiyonunda limitsiz dergi oluşturma, limitsiz sayfa kullanımı, HTML5, Flash ve JS için uyumlu bir teknolojik altyapı sunuyor.

Bu nedenle tüm dizüstü ve masaüstü cihazlarla da tam uyumlu bir yayın hazırlamış oluyorsunuz.

Hem satış yapabileceğiniz hem de yaratıcı fikirlerinizi aktarabileceğiniz bir online broşür hazırlamak için en uygun program, size birçok özelliği ücretsiz olarak sunan ve işinizi ve etki alanınızı destekleyen bir program olmalı. Bu nedenle ben de size bu web sitesini denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir yanda PDF dokümanlarınızı da depolayabileceğiniz bir platform yaratmış olacaksınız, diğer yanda ise kendinize ait bir online broşüre sahip olacaksınız.

Bir online broşür hazırlamak sizin için çok kolay, okuyucularınız için ise çok keyifli olacaktır. Okuyucu deneyimini arttırmaya yönelik olarak tasarlanmış sayfa çevirme ses efektlerini ve sayfa kıvrılma efektlerini de ekleyince broşürünüz gerçek bir profesyonel ajansın elinden çıkmış gibi görünecektir.

Tüm bu nedenlerle, bu web sitesini tercih etmeniz hem sizin hem de mevcut ya da yeni kurduğunuz işiniz için en iyi seçenek olabilir.

Online Broşür Hazırlamanın En Kolay Yolu

Yıllarımı vücut geliştirmeye vermiş biri olarak söyleyebilirim ki bu işi ülkemiz de hakkıyla yerine getirmek gerçekten çok zor. Bu spora yeni başlamış ya da bu spora gönül vermiş arkadaşları gördükçe bir yandan çok seviniyorum, bir yanda da imkânsızlıkları görünce üzülüyorum.

Bu spora gönül vermiş biri olarak bu işe yeni başlamış arkadaşlara ne yapabilirim diye düşününce aklıma bu sporu anlatan ve yararlı bilgileri içeren online broşür hazırlama fikri geldi ve uygulamaya Yumpu sayesinde geçtim daha doğrusu geçebildim diyebilirim.

Kendimi bildim bileli zayıf ve cılız bir çocuktum.  Daha ilkokul yıllarımda lakabım sıskaydı. Çocukların birbirlerine karşı en acımasız olduğu zamanlar ilkokul yılları. Herkesin birbirine acımasızca lakaplar takıp ismini unutturduğu yıllardı.

Benim de doğal olarak boyumun uzun ve çok zayıf olmam neticesinde lakabım sıskaydı. Benim zamanki eğitim sistemi şimdiki gibi değildi. İlkokul, Ortaokul ve isteğe bağlı olarak liseye gidebilirdin. Benim hayalim her zaman babamın da bunda payı büyüktür inşaat mühendisi olmaktı.

O yüzden eğitimimi sonuna kadar tamamlamalıydım. Liseye geçince de pek bir şey değişmedi Boyum sınıf ortalamasının üstünde hatta en uzun ikinci öğrenciydim ama kilom ciddi derecede zayıftı. Ne kadar yemek yersem yiyeyim kilo alamıyordum.

Lakap da sıska olarak kalmıştı. Alışmıştım da artık sorun yoktu. O yıllar vücut geliştirme salonlarının yavaş yavaş yayıldığı yıllardı. Bizim de okul ile evin yolunun arasına bir vücut geliştirme salonu açılmıştı. Gel zaman git zaman önünden geçerken meraklı gözlerle içeri bakan meraklı lise öğrencileri orayı mesken tuttu. Okuldan birkaç kişi hemen kaydını yaptırıp okulda anlatmaya başlayınca bende de bir merak sardı.

Ama kendime baktıkça o ağırlıkların altından nasıl kalkarım diye de düşünmeden edemedim. Bir okul çıkışı gittim ve içeri girip benim de bu sporu yapmak istediğimi söyledim. Oradaki vücut geliştirme hocası olduğunu tahmin ettiğim aynı zamanda da sahibi olan kişi bana bir broşür verip incelememi ve eğer istersem gelip istediğim zaman başlamamı söyledi.

Ben bir heyecan eve gidip olayı evdekilere açtığım zaman notlarımın da çok düşük olmadığından dolayı oraya gidip yazılmama sıcak baktılar. Kafamda artık her şey bitmişti sıskalığı sondu. Ertesi gün heyecanla salona gittiğimde hoca hemen benim kiloma göre bir çalışma programı çıkardı ve o zamandan bu zamana kadar hiç bırakmadan bu spora devam ettim.

Ben bu sporda gerçekten şanslı olan biriydim çünkü iyi bir spor salonu ve iyi bir antrenöre denk gelmiştim. Şimdiler o kadar şanslı olamıyor. İnternette bu sporla ilgili birçok yalan yanlış bilgiye rastlıyorum ve bu sporla ilgilenenler bilirler yanlış bilgi bu sporda çok tehlikelidir. Sakatlanmalara hatta ömür boyu kalıcı hasara bile neden olabilecek sonuçlara götürebilir. Bu yüzden de yıllarımı verdiğim bu spora bir katkım olsun istedim ve herkesin yararlanabileceği bir online broşür hazırlama işine kalkıştım.

Çok Kısa Sürede Tasarımcıya Dönüşebileceğiniz Program Yumpu

Kendi kendime yapabileceğimi düşündüğüm için birçok programı inceledim. Ama en önemlisi benim için ücretsiz bir program olmalıydı. Öncelikle aklıma gelen Publisher programı oldu ama onda da istediğim özellikleri bulamadım. Çünkü bana daha yaratıcı ve ilgi çekici ve daha pratik bir program bulmam lazımdı.

Publisher tam olarak da online broşür hazırlama programı sayılmazdı. Ardından postermywall.com adlı bir siteyi buldum. İlk baktığımda güzeldi ama kısa bir süre incelediğimde ücretsiz kısmının sadece siteye kişi çekme amaçlı olduğunu gördüm. Programın ücretsiz demosu Windows Paint programından halliceydi.

Oradan direk uzaklaştım. Kafamda bunların bana verdiği özelliklerden daha fazlasını bulmak vardı. Yapacağım broşür öyle basit bir şey olmamalıydı. E-dergi formatında bir şey olmalıydı. Özellikle sayfa sınırlanması vermemesi gerekiyordu çünkü planlarım arasında sürekli güncellemek vardı. Bunu hazırlamamı en önemli sebeplerinden bir sakatlanmaların önüne geçmek olduğu için hareketlerin doğru ve düzgün yapılışını videolara çekip hazırladığım dergide paylaşmak vardı. Bana ekstra video özelliği de lazımdı. Hatta her hareket için ayrı ayrı motivasyon arttırıcı müzikler de koyabilseydim değmeyin keyfime.

Sınırsız Sayıda Ücretsiz E-Dergi

Tüm bunları ararken Yumpu ile karşılaştım. İnanılmaz kolay ve kullanıcı dostu bir online broşür hazırlama ve e-dergi programı. Size bunu nasıl yaptığımla ilgili kısaca bilgi vereceğim. İlk olarak program sizden hazırladığınız dosyayı PDF formatında istiyor.

Daha önce birçok sunum ve belge işi ile uğraştığım için bu benim için çok zor olmadı. Sizler de internette çok kısa bir araştırma ile hazırladığınız veriyi nasıl PDF’ye çevirebileceğinizi bulabilirsiniz. Daha sonra hazırladığınız PDF dosyasını internet sitesinin ana sayfasında sol üst köşesinde bulunan kısma ister yükleyerek ister bilgisayarınızdan dosyanızın bulunduğu klasörü seçerek yükleyebilirsiniz. Hazırladığınız verinin ne kadar büyük olduğuyla ilgili bir kısıtlama yok.

Program sizden daha sonraki aşamada üye olmanızı istiyor. Gerçekten çok kısa süren bir üyelik işlemi var. Hatta Google, Facebook, ve Twitter hesaplarınız üzerinde de direk üye olabilirsiniz. Yoksa doğrudan mail adresiniz ve unutmayacağınız bir şifre oluşturarak üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Daha Sonra işlemi tamamlamak için mail adresinize göndereceği aktivasyon linki ile üyeliğiniz tamamlanıyor. Gerçekten bütün üyelik işlemi bu kadar. Profilinizi daha sonra isteğe bağlı olarak doldurabilirsiniz. Benim tavsiyem bunu özenli bir şekilde yapmanız.

Android ve İOS’da Sorunsuz Çalışabilen Program

Onlarca hazır dergi tasarımının bulunması beni ayrı mutlu etti. Hazır dergi tasarımı dediysem yine bunlarda da her türlü düzeltmenize ve oynamanıza olanak tanıyor.

Online broşür hazırlamanın bu kadar kolay olacağını hiç düşünmemiştim. Yumpu bize aynı zamanda istediğimiz ses, görüntü ve videoyu hazırladığımız e-derginin içine eklememize izin veriyor. Ayrıca bu ses, görüntü ve videonun boyutunun hiçbir önemi yok.

Bazı sitelerdeki gibi bu medyalarınıza ekstradan boyutlandırma işlemi gibi bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Tam da istediğim bu özellik olduğu için ekstra şanslı sayılırım. Çünkü benim online hazırladığım broşürde video ve ses yazıya göre daha ön planda olacak.

Tüm bunların yanında program günümüz teknolojisine de uyum sağlamayı unutmamış. Telefonlarda ve tabletlerde kullanılan android ve ios işletim sistemlerinde de mükemmel ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu uyumlu çalışma sayesinde bu sporla uğraşan ve yazın açık havada spor yapmak isteyenlerin yanında istedikleri zaman ulaşabildikleri bir program sunmuş olacağım.

Ben buraya kadar programda pek bir sorun yaşamadım. Gayet anlaşılabilir ve kullanıcı dostu denilen bir programa denk gelmiştim. Bir tek hazırladığım e-dergiyi kendi açtığım sayfama nasıl ekleyebileceğim konusunda biraz zorluk yaşadım. Onunla ilgili de aklıma destek ekibine yazmak geldi.

Teknik destek ekibindeki arkadaşlar gerçekten çok yardımsever bir şekilde yaklaştılar. Anlattıkları doğrultusunda bunu hazırladığım siteye eklemenin de aslında çok zor olmadığını görmüş oldum. Programın içinden verilen bir kodu kod dediysem hemen korkmayın sadece bir link, bu linki kendi sitenize ya da sayfanıza yapıştırarak doğrudan hazırladığınız derginin ulaşımını insanlara açabiliyorsunuz. Tekrar belirtmek gerekirse bunun için hiçbir ücret ödemiyorsunuz.

Ben bulduğum online broşür hazırlama sitesi sayesinde kafamdakinden daha iyi bir şey hazırladım.

Yumpu’yu diğer programlardan önde tutan 7 özelliği!

  1. İstediğiniz sayıda e-derginizi ücretsiz olarak Yumpu sayesinde oluşturabilirsiniz.
  2. Yumpu oluşturduğunuz e-dergilerinizi istediğiniz zaman güncelleme olanağı sunuyor.
  3. Tasarımlarınızı istediğiniz boyutta ve kalite de tasarlayabilirsiniz. Yumpu istenilen boyutta tasarımın yükleme yapılmasına izin veriyor.
  4. Çok kısa süren ve ücretsiz üyelik ile kullanıma hazır.
  5. Tablet ve telefonlarda kullanılan Android ve İos işletim sistemleri ile uyumlu çalışıyor.
  6. Ceo çalışmasına gerek kalmadan Yumpu’ya yüklediğiniz e-dergileriniz Yumpu Publishing sayesinde internet aramalarında üst sıralarda görünüyor.
  7. Kullanıcı dostu kolay kullanılabilir bir program ve bunun yanında da her zaman yardıma hazır teknik destek ekibi mevcut.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.